Vyberte si farbu a štýl nasvietenia sály

 • Michaela a Ondrej, svadba na kolibe

  Posted on máj 19, 2021

  Miška a Ondrej za svojou svadbou vycestovali z Bratislavy na sever Slovenska do koliby obklopenej malebnou prírodou v Oščadnici, kúsok od lyžiarskeho strediska.

 • Event v centre Bratislavy

  Posted on máj 19, 2021

  Enjoy Bistro je dizajnový a útulný podnik situovaný v centre Bratislavy. Ochotný personál a dôraz na kvalitné a čerstvé suroviny sú ideálnou podmienkou na konanie menších firemných eventov, osláv, meetingov, či posedenie s priateľmi. Všetky tieto faktory spĺňa Enjoy Bistro na jednotku.

 • Svadba v Modre – Neco Estate Winery

  Posted on máj 19, 2021

  Modrý dom – Neco Estate Winery je výnimočný a originálny priestor v Modre, v ktorom sa spája história s modernou architektúrou. Priestor a jeho okolie som si zamiloval hneď pri prvej návšteve. Svadobná sála aj jej okolie poskytujú príjemnú, až magickú atmosféru. Milá obsluha, množstvo rozprávkových zákutí na fotenie svadobných portrétov, geniálna gastronómia, cit pre každý detail.

 • Zahraničná svadba vo Villa Nečas

  Posted on máj 19, 2021

  Villa Nečas v Žiline je krásny priestor z 18. storočia na výnimočné svadby a originálne firemné podujatia. Villa disponuje dostatočným počtom parkovacích miest, krásnou slnečnou terasou, záhradou s množstvom fotogenických zákutí a modernou svadobnou a eventovou sálou.

 • Svadba na zámku Vígľaš

  Posted on máj 19, 2021

  Vígľašský zámok z konca 14. storočia sa nachádza približne 14 km od Zvolena. V roku 1945 zámok vyhorel a zostali iba pôvodné obvodové múry. Zámok sa vrátil do pôvodnej podoby až komplexnou rekonštrukciou v roku 2013. Momentálne je krásny zámok The Grand Vígľaš sprístupnený pre svadby, oslavy aj firemné večierky.

Nasvietenie sály sa stalo bežnou a žiadanou súčasťou svadieb, stužkových slávnosti či firemných eventov. Nasvietenie sály umožňuje v sále vypnúť klasické svetlá, ktoré produkujú nadmerné množstvo svetla a nie sú vhodné na tanečnú zábavu či program. Osvetlenie sály LED svetlami zároveň umožňuje so svetlom aktívne a efektívne pracovať počas celej noci (meniť farbu, intenzitu, rozsah a pod.). Svetlá na osvetlenie sály možno rozdeliť do dvoch základných kategórií:

1. Statické nasvietenie sály

Statické nasvietenie sály tvorí systém LED svetiel, ktoré nevytvárajú rotačný pohyb, to znamená, že svetlá počas celého podujatia (svadba, ples, stužková, firemná akcia) svietia na jeden bod (najčastejšie tanečný parket, stena v sále, candy bar, švédske stoly, chodba pred vstupom do svadobnej sály, a pod.).

„Mnoho mojich klientov pre svoju svadbu volí práve statické nasvietenie všetkých stien v sále, vrátane nasvietenia candy baru, švédskych stolov a vstupu do sály.“
2. Dynamické nasvietenie sály

Dynamické nasvietenie sály tvorí systém otočných (rotačných) hláv, ktoré môžete poznať z väčšiny televíznych programov (ako The Voice Česko Slovensko, Česko Slovensko má talent, Česko Slovenská SuperStar a i.). Takéto dynamické LED svetlá (otočné hlavy) tvoria často doplnok k statickému nasvieteniu sály a vytvárajú rotačný pohyb po stenách sály, strope, či parkete. Výhodou tohto typu svietenia je možnosť vysvietiť konkrétny bod v svadobnej sále napr. počas prvého tanca alebo mladomanželského kvízu. Často sa otočné hlavy používajú aj na pohyb po strope. Nevýhoda dynamického osvetlenia sály spočíva v dlhšej inštalácií a deinštalácií, potrebe ďalšieho Macbook Pro, prevodníka a špeciálnej kabeláže. Ide teda o drahší variant v porovnaní s lacnejším statickým nasvietením sály.

 „Mnoho mojich klientov volí dynamické nasvietenie sály, ako doplnok ku statickému nasvieteniu sály. Pre menšie až stredné sály zväčša stačia 2 až 4 prepojené rotačné hlavy, ktoré vytvoria krásny dych berúci efekt. Pre väčšie sály odporúčam použiť 8 a viac rotačných hláv.“

Plazivý dym a dym na zvýraznenie svetiel

Všetky svetlá ktoré používam, ako svadobný DJ a moderátor sú profesionálne v špičkovej kvalite od americkej značky. Tieto profesionálne svetlá sa programujú a vydržia svietiť v rovnakej intenzite neobmedzený čas. Ak chcete umocniť efekt LED lúčov je možné použiť dym. V dnešnej dobe však namiesto dymostroja, ktorý produkuje nadmerné (nevhodné) množstvo dymu sa používa moderné a kvalitné zariadenie hazer (obstarávacia cena v porovnaní s klasickým dymostrojom je 10 násobne viac), ktoré produkuje dym intenzívne počas celej noci ale v minimálnom množstve. Takto vyprodukovaný dym zo zariadenia hazer takmer nevidno, ale príjemné zvýrazni lúče napríklad z rotačných hláv.

Obľúbený je napríklad aj plazivý dym na mladomanželský tanec, polnočný tanec prípadne krájanie torty. Na tvorbu plazivého dymu sa používa špeciálne zariadenie a kvapalina vytvorené na produkciu plazivého dymu.

„Klienti ktorí chcú prekvapiť a šokovať publikum volia na 1. tanec plazivý dym, alebo ohňostroj. Iní klienti volia napríklad vystrelenie konfiet.“

Farba nasvietenia sály na výber

Farebných možností a variácií na nasvietenie svadobnej alebo eventovej sály je množstvo. Svetlá sa dajú naprogramovať na akúkoľvek farbu. Je taktiež možnosť zladiť farbu nasvietenia sály s výzdobou v sále.

Fotografia zobrazuje najčastejšie a najžiadanejšie farby, používané na statické nasvietenie sály. Fotografiu som vyhotovil v Penzióne Central Park v centre mesta Žilina:


Posted on máj 15, 2021